Príbehy pacientiek

Natália Mudráková, Slovensko

Pozrite si video mamičky, ktorá rozpráva o svojej skúsenosti s NIFTY testom na Slovensku.

 

 

ruler

 

Angharad a Paul Desrosiers, UK

Podstúpili sme umelé oplodnenie, IVF, takže sme boli veľmi radi, keď bol výsledok pozitívny. Až kým nezistíte, že všetko je jasné, stále máte niekde v hlave myšlienku, že niečo nemusí byť v poriadku, Keď sme si dali urobiť test NIFTY PRO®, šlo iba

o jednoduchý krvný test, ako akýkoľvek iný krvný test, ktorý by si človek mohol dať urobiť.

Myslím si, že test vám umožní vyrovnať sa so situáciou, ktorej idete čeliť, či už je „dobrá“ alebo „zlá“.

Teraz môžeme z tehotenstva skôr tešiť ako sa obávať problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť neskôr. Test určite stojí za to, bol výborný.

Neublíži ani dieťatku ani mne.

Každému by som veľmi odporučila test absolvovať.

 

 

ruler

 

Rikke Behrenz, Dánsko

S partnerom sme sa rozhodli, že by sme chceli mať dieťa. Z prvého manželstva už mám dve deti, ale teraz vo veku 40 rokov, som si veľmi uvedomovala možné problémy s otehotnením a riziko, že dieťatko môže mať nejakú chromozómovú chybu.

Vedela som, že pri invazívnych diagnostických vyšetreniach, ako je amniocentéza alebo CVS, hrozí 1 % riziko spontánneho potratu. Hoci je to relatívne nízke číslo, stále to bolo pre mňa príliš vysoké, aby som takto zbytočne ohrozila svoje tehotenstvo.

Test NIFTY PRO® nepredstavuje pre dieťa žiadne riziko. Ide len o jednoduchý odber vzorky krvi od matky, takže bolo pre mňa ľahké sa rozhodnúť. Zrušili sme naplánovanú amniocentézu a koncom januára 2014 mi odobrali krv

v zdravotníckom zariadení, Scanning House, čo je blízko Silkeborgu, miesta, kde v Dánsku žijem.

Kým sme čakali na výsledky testu NIFTY PRO®, som bola úplne vyrovnaná, pretože som už bola rozhodnutá – aj keby sme dostali pozitívny výsledok, vedela som, že si chcem dieťatko nechať. Výsledok testu by znamenal iba to, že by sa dala lepšie plánovať prenatálna starostlivosť, ktorú by som potrebovala. To mi dodalo potrebný pokoj, takže som sa mohla naďalej tešiť zo svojho tehotenstva. Po dvoch týždňoch od odberu, sme dostali výsledok: výsledok sa vrátil ako nízke riziko a mali sme mať zdravé dievčatko!

Som veľmi rada, že môžem povedať, že 29. júna 2014 sa narodila moja krásna dcéra.

 

 

ruler

 

Zoe Evans, UK

Som trochu staršia a obávala som sa, že by mohli nastať nejaké komplikácie pri mojom tehotenstve. Viem, že každé tehotenstvo je dôležité. Ale toto je moje prvé dieťa, a pravdepodobne moje jediné, takže som nechcela podstúpiť žiadne zbytočné riziko, ktoré by mohlo viesť ku spontánnemu potratu, ako to hrozí napríklad pri amniocentéze.

Podľa mňa test NIFTY PRO® určite stojí za tie peniaze, pretože je taký presný, veľmi bezpečný a jednoducho sa realizuje. Je to jednoduchý krvný test. Zaplatila by som znovu a znovu, len aby som sa uistila o presnosti.